Svět papíru, obalů a vizuální komunikace

Udržitelné strečové fólie PCR

Igepa Packaging

Mnoho obalových materiálů je založeno na nově vyrobeném plastu. Výroba těchto materiálů spotřebovává zdroje a jejich používání zatěžuje životní prostředí. Stále více společností se proto snaží snížit používání plastů, třeba i používáním strečových fólií, které jsou udržitelné a bezpečné. Nařízení EU o obalech si také klade za cíl v rámci Green dealu zvýšit do roku 2030 míru recyklace obalů.

PCR stretch fólie

Igepa podporuje zavádění těchto materiálů v balicích procesech jako další krok směrem k ekologicky šetrnému balení. S novou strečovou fólií PCR (Post-Consumer Recycled) je toho možné dosáhnout, protože dokáže obojí: šetřit zdroje a chránit životní prostředí.
 

Hlavní výhody PCR strečové fólie:

✔ Šetrná k životnímu prostředí: Strečová fólie PCR zlepšuje ekologickou stopu společností, protože starý plast je recyklován.
✔ Vysoká kvalita: PCR strečová fólie má stejnou kvalitu jako konvenční. Navíc se vyznačuje vysokou průtažností a odolností proti roztržení.
✔ Ekonomická: Nová strečová fólie PCR je investicí do dobrého image společnosti a příspěvkem k ochraně životního prostředí.
 
  Ruční strečová fólie
STANDARD
30 % PCR
Strojní strečová fólie
STANDARD
30 % PCR
Strojní strečová fólie
MOC
30 % PCR
Artikl KHC15PCR KMC17PCR
KMC20PCR
KMC23PCR
KMC17-250
KMC20-25PCR
Tloušťka 15  μm 17 / 20 / 23  μm 17 /20 / 23  μm
Průtažnost 150 %  150 %  250 % 
Šířka role 50 cm  50 cm  50 cm 
Délka role 300 rm  2000 rm  2110 rm 
Barva transparentní  transparentní  transparentní 
  Použitelné s odvíječem i bez odvíječe  Skládá se z 60 % z recyklovaného materiálu, z čehož 30 % tvoří spotřebitelský recyklát  Skládá se z 60 % z recyklovaného materiálu, z čehož 30 % tvoří spotřebitelský recyklát 
  Vhodné pro lehké, rovnoměrné a stabilní palety  Nižší spotřeba fólie díky použití ovíjecího stroje  Nižší spotřeba materiálu díky vysoké průtažnosti a přídržné síle
  Časově i energeticky úsporné ruční ovinování zboží  Stabilní zajištění palety díky vysoké přídržné a napínací síle Stabilní zajištění palet díky vysoké přídržné a napínací síle