Epson Sure Color SC-R5010/R5010L (Resin)


Velkoformátová tiskárna Epson s Resin inkousty na bázi vody a organické pryskyřice


64palcová tiskárna SureColor SC-R5010 nabízí přesné a rychleschnoucí výtisky s konzistentními barvami pro tisk na širokou paletu médií.


Uvedením série SureColor SC-R5010 rozšířila společnost Epson portfolio svých tiskáren o model pro tisk Resin inkousty. Toto řešení přináší dodavatelům tiskových služeb a agenturám nabízejícím kreativní design možnost vytvářet široké spektrum signage produktů i vysoce hodnotných aplikací ekologicky a s výjimečnými výsledky.

Nová série R reaguje na požadavky trhu po ekologickém tisku. Vývoj inkoustů založených na bázi vody a organické pryskyřice staví na mnohaleté historii inovací společnosti Epson v oblasti zobrazování, správy barev a přesného podávání médií.


Nová 64palcová tiskárna nabízí výjimečný výkon tisku a správu barev díky tiskové hlavě PrecisionCore Micro TFP. Přesná kontrola teploty, kterou monitorují čtyři teplotní senzory, zajišťuje konzistentnost barev v celé ploše tisku. Tři nezávislé systémy topení (předehřev, ohřev tiskové plochy, vytvrzování) zajišťují jednotnost barev a spolehlivou manipulaci s médii.


Vzhledem k tomu, že u piezoelektrických tiskových hlav nedochází k degradaci působením tepla, zůstává umístění kapek a velikost tiskových bodů konstantní po celou dobu životnosti tiskové hlavy. V případě potřeby může tiskovou hlavu vyměnit obsluha stroje.* Tím se zkracují nežádoucí prostoje, a zvyšuje se produktivita.


Efektivní proces sušení a vytvrzování umožňuje laminaci a dodání ve stejný den, takže uživatelé mohou zkrátit čas vyřízení objednávky.


Technologie Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC), která představuje špičku ve své třídě, nabízí vysoce přesnou stabilitu rozměrů při tisku jednotlivých panelů velkých tiskových úloh, jako jsou například dekorace výloh nebo tapety. Tato konzistentní opakovatelnost omezuje plýtvání materiálem, zkracuje čas aplikace výtisku a zákazníkovi přináší bezproblémové výsledky.


Nová šestibarevná sada inkoustů UltraChrome RS je bez zápachu a používá Resin inkousty na vodní bázi, které jsou vhodné pro použití v jakémkoli prostředí, jako jsou například školy, nemocnice, hotely a interiéry. Řešení velkokapacitního zásobování inkoustem nabízí variantu 1,5 litrových inkoustových vaků pro střední objemy tisku a rychle měnitelnou dvojitou sadu inkoustů pro velké objemy tisku, které jsou v nabídce pro SC-R5010L.


Klíčové vlastnosti SC-R5010:

  • Inkoust Epson UltraChrome RS – Resin inkoust na vodní bázi s organickými pryskyřicemi se širokým barevným gamutem
  • Vysoká odolnost výtisků proti poškrábání
  • Certifikace GreenGuard Gold, AgBB a French-VOC
  • Systém přesného podávání a navíjení výtisků – tisk z role na roli
  • Technologie Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC) pro přesné a stabilní podávání médií
  • Náhradní díly může vyměňovat obsluha (tisková hlava vyměnitelná uživatelem)
  • Tři nově navržené nezávislé systémy topení (předehřev, ohřev tiskové plochy, vytvrzování)
  • Řešení s velkokapacitními zásobníky inkoustu – inkoustové vaky o objemu 1,5 l pro uživatele se středními objemy tisku a 2 x 1,5l inkoustové vaky pro uživatele s velkým objemem tisku a podporou „hot swap“ výměny inkoustů v průběhu tisku
  • 4,3palcový dotykový displej pro intuitivní ovládání
  • Software Epson Edge Print RIP pro snadné nastavení tiskových úloh

*S příslušným servisním balíčkem Cover+. 


Technické údaje a další vlastnosti tiskárny Epson SureColor SC-R5010(L) najdete v brožuře.